Ja się zawsze bałam, co ludzie powiedzą

Zacznijmy ten tydzień od… kreatywności!

Powiedz mi, ile Twoich pomysłów nadal siedzi w czeluściach Twojej głowy, bo boisz się co ludzie powiedzą?

Ile rzeczy można by uwolnić i posłać w świat, gdyby tylko mieć pewność, że Cię nikt za to nie zje. Nie zlinczuje, nie będzie hejtował, nie wyśmieje. Chociaż, w świecie marketingu i tak najgorszy jest brak reakcji podobno 😜 Ale ja tu dziś nie o marketingu.


Jestem pewna, że każdy z nas ma taki pomysł na dnie serca, który chętnie by zrealizował, ale zwyczajnie się boi.

Ile rzeczy zrobilibyśmy inaczej i bardziej po swojemu, gdybyśmy czuli się bezpieczniej…


Od kiedy pamiętam, zawsze prowadziłam pamiętnik. Jako dziecko w malutkim notesiku. Jako nastolatka na komputerze (nadal mam dyskietkę z tymi tekstami 😌). Później pojawiały się zeszyty, raz nawet powstał blog, ale nie odważyłam się nikomu go pokazać 😀 Jeden z zeszytów miał tytuł “To, czego nikt nie chce już słuchać”, a drugi “Dziennik spraw (nie)poważnych” 😉 Tak, oba mam do dziś. Chyba wszystkie mam do dziś i lubię do nich wracać. Do osoby, jaką wtedy byłam. Lubię się jej przyglądać.

Ale dziś też nie o tym.

Pisałam i dopiero w wieku 25 lat odważyłam się komuś to pokazać. Ćwierć wieku czekania. Mimo, że mówili – pisz, mów, działaj do ludzi. Masz to coś. Takie, że chce się do Ciebie mówić, o tym, co najbardziej ukryte i słuchać, jak wyjaśniasz, co usłyszałaś.


Ja się zawsze bałam, co ludzie powiedzą


A co ciekawe, jako nastolatka ogromnie się przeciw temu buntowałam i byłam w opozycji, zwłaszcza do rówieśników. Chciałam po swojemu, inaczej. I robiłam to konsekwentnie. Ale nadal nikomu nie pokazałam swoich pomysłów 😉


I trzeba była naprawdę wielu głosów, ogromnej miłości i wsparcia, żebym odważyła się stworzyć to miejsce, w którym czytasz ten tekst.


Miejsce, które jest wsparciem dla niezliczonej liczby kobiet (i w sumie nie tylko 😀). Ono powstało, bo przestałam się zastanawiać, co sobie pomyślą o mnie znajomi, jak tak zacznę w internecie wypisywać o seksie i naturalnym planowaniu rodziny. Oba tematy są mocno kontrowersyjne, zwłaszcza, że do obu podchodzę w dość nieszablonowy sposób 😀

Do rzeczy. Odważ się na zamknięcie oczu na to, co pomyślą o Tobie inni. Jeśli w swoim sercu czujesz, że trzeba coś zrobić, że trzeba tak, a nie inaczej – to zrób to!

Jest taka rada, którą daje się osobie, która ma wystąpić przed publicznością. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że tam nikogo nie ma. Albo że na widowni siedzi tylko osoba, którą kochasz najmocniej na świecie i która mocno Ci kibicuje.

Właśnie tak zrób. Zamknij oczy na ‘coludziepowiedzo’ i wypuść swoją kreatywność. Zobacz tylko tego, kogo kochasz. Do niego mów. Do niego pisz. Dla niego maluj. Dla niego twórz.

I przestań się wreszcie bać 😉


Creative ideas happen when you stop thinking about what others will think.
~James Clear


Dołącz do grona moich Subskrybentów i uzyskaj dostęp do strefy ⭐️VIP⭐️ z dodatkowymi materiałami!


Co zyskujesz zapisując się do mojego newslettera, prócz dostępu do Cyfrowej Biblioteczki JZK?

Raz w tygodniu, w sobotę, wysyłam moim Czytelnikom wiadomość. W niej krótka informacja o tym, co się dzieje lub będzie działo na blogu oraz 3 przydatne rzeczy: do oglądnięcia, do poczytania i do posłuchania. Wysyłam tylko to, co uważam za godne ograniczonego czasu moich Subskrybentów  😉 Na przykład garść przydatnych informacji o pożądaniu responsywnym. Interesujące?


jak zrozumieć kobietę

Specjalista od cyklu miesiączkowego - obala mity na temat Naturalnego Planowania Rodziny, uczy prosto i skutecznie obserwacji i interpretacji cyklu miesiączkowego. Podkreśla znaczenie, jakie mają obserwacje cyklu dla diagnostyki zdrowia kobiety. Głęboko wierzy w moc kobiecej siły, samoświadomości i siostrzanego wsparcia. Familiolog, pedagog rodziny i przede wszystkim dyplomowany nauczyciel metody Rotzera (Metody Naturalnego Planowania Rodziny). Pasjonatka ziół, dietoterapii, ekologii, NVC i wolnego życia na własnych zasadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image