Miłość – daj się sprowokować

Mam dziś cytat, ale w sumie nie wiem czyj jest 😃 Za to uważam, że to jedno z lepszych zdań o miłości i o tym, jak ona powinna działać w Twoim życiu.


Miłość powinna prowokować do rozwoju.


Ciekawe, prawda? I warto tu zwrócić na jedną rzecz uwagę. To nie chodzi o to, ze miłość daje Ci powera do działania. To nie chodzi o to, że gdy masz motylki w brzuchu, to możesz góry przenosić. No to o co, kurtka, chodzi?

O rozwój. O wysiłek. O staranie się być lepszym człowiekiem. To już jest trudniejsze w przypadku tej prawdziwej miłości. Jak mantra będę powtarzać, żeby jej nie mylić z zakochaniem!

Bo prawdziwa miłość to decyzja. Decyzja, że chcę z tą osobą. Że chcę teraz, jutro i za dziesięć lat. Że chcę, jak jest dobrze i chcę, jak jest źle.

Twoje kochanie uwidacznia się właśnie w tym, że działasz według tej miłości. Już nie działasz tylko na swoją korzyść, ale też na korzyść tej drugiej osoby.

Że zamiast się foszyć i mieć ciche dni – pójdziesz i porozmawiasz.
Że zamiast rzucić talerzem, weźmiesz głębszy oddech i powiesz spokojnie.
Że wstaniesz cicho i zrobisz jej rano kawę.
Że wstaniesz wcześniej i zrobisz mu kanapki do pracy.

To wszystko sprawia, że się zmieniasz. Prawdziwa miłość rozpala serce i czuwa nad Twoimi działaniami, żeby już nie były tak nakierowane tylko na Ciebie i Twoje potrzeby. Masz nad nadrzędny komunikat, że PRZECIEŻ KOCHASZ. Że to Twój ukochany, no to chcesz więcej, bardziej, lepiej. Podgrzewasz to ciepełko relacji.

A kiedy tak przekraczasz swoje granice, wychodzisz z tej strefy komfortu i singielskiego dbania tylko o siebie, to dzieje się właśnie magia Twojego rozwoju.

Stajesz się lepszym człowiekiem nie dzięki heroicznym czynom miłości, a dzięki rozważnemu odrzucaniu chęci dbania tylko o siebie na codzień. Zmieniasz się. Jesteś bardziej uważna. Troskliwa. Ciepła. Czuła.

A to zmienia Cię dla innych ludzi. Widzisz więcej. Robisz inaczej. I magia działa dalej.

Pamiętaj, że kochasz i daj się sprowokować do rozwoju 


Dołącz do grona moich Subskrybentów i uzyskaj dostęp do strefy ⭐️VIP⭐️ z dodatkowymi materiałami!


Co zyskujesz zapisując się do mojego newslettera, prócz dostępu do Cyfrowej Biblioteczki JZK?

Raz w tygodniu, w sobotę, wysyłam moim Czytelnikom wiadomość. W niej krótka informacja o tym, co się dzieje lub będzie działo na blogu oraz 3 przydatne rzeczy: do oglądnięcia, do poczytania i do posłuchania. Wysyłam tylko to, co uważam za godne ograniczonego czasu moich Subskrybentów  😉 Na przykład garść przydatnych informacji o pożądaniu responsywnym. Interesujące?


jak zrozumieć kobietę

Specjalista od cyklu miesiączkowego - obala mity na temat Naturalnego Planowania Rodziny, uczy prosto i skutecznie obserwacji i interpretacji cyklu miesiączkowego. Podkreśla znaczenie, jakie mają obserwacje cyklu dla diagnostyki zdrowia kobiety. Głęboko wierzy w moc kobiecej siły, samoświadomości i siostrzanego wsparcia. Familiolog, pedagog rodziny i przede wszystkim dyplomowany nauczyciel metody Rotzera (Metody Naturalnego Planowania Rodziny). Pasjonatka ziół, dietoterapii, ekologii, NVC i wolnego życia na własnych zasadach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image