cytat motywacyjny
Artykuły,  Fejsbukowe pigułki,  Podziel się mocą!

Wielkie rzeczy


Wielkie rzeczy składają się z małych uczynków.
~Lao Tzu


Jeśli nie wiesz, jakie małe uczynki możesz teraz robić, żeby przyczynić się do wielkich rzeczy – chętnie podpowiem!

Po najniższej linii oporu, kiedy nie możesz ruszyć się z domu, bo na przykład jak ja, masz cholernie niską odporność:

✅ Możesz dorzucić się do zbiórki #siepomagakoronawirus. Dzięki tej kasie wspierają polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Pomóż i Ty! Każda złotówka ma znaczenie!

➡️ https://www.siepomaga.pl/koronawirus


✅ Jeśli możesz wychodzić z domu, to zaangażuj się w pomoc innym, na przykład przez aplikację #ihelpyou. Możesz tam po prostu zaznaczyć siebie na mapie z dopiskiem, w czym możesz pomóc: zakupy spożywcze, leki, wyprowadzenie psa czy inne. Sam również możesz skorzystać z tej aplikacji jako potrzebujący 🙂

➡️ https://app.ihelpyou.app/home/map


✅ A jeśli umiesz szyć – szyj maseczki. Wszelkie instrukcje znajdziesz na większości grup szyciowych lub po prostu wyszukując hasztag #szyjemymaseczki. Możesz też dostarczać materiały, kupować materiały, przewozić maseczki.

➡️ Grupa krawcowych: https://www.facebook.com/Polskie-Krawcowe-uszyj%C4%85-maseczki-ochronne-dla-s%C5%82u%C5%BCby-zdrowia-104512284511323/?__tn__=K-R&eid=ARCstVYhVh39QCACufYQ-Y_WnhOW47-I4kp5XpiyR8WL_AgM71W00sdYLMOnNbo45pBA8KWnzWRGt_Of&fref=mentions

➡️ u Mocem więcej na temat maseczek: https://www.facebook.com/Mocem-1469315863355250/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCPC9kS5JYx7DJSm-nDgjxs1I9iBYahY0SQ2m7y29IbH2O4sdOnipNiXO3YXJYXgbMQNn9yiPFpqWv4

➡️ https://www.facebook.com/groups/664776847607684/?hc_location=ufi

➡️ https://www.facebook.com/Pomoc-Dla-Raciborskiego-Szpitala-w-Walce-z-Koronawirusem-109846223975875/?hc_location=ufi

➡️ https://www.facebook.com/groups/maseczkislask/?hc_location=ufi

➡️ https://www.facebook.com/groups/2753356201437905/?hc_location=ufi


Tak, wiem.

Przepisy


Tak, wiem. Muszą być specjalne filtry i w ogóle. Ale większość placówek przyjmuje maseczki szyte w domach, BO NIE MAJĄ JUŻ ŻADNYCH.


Spróbuj sobie to wyobrazić


Pracujesz na oddziale, przywożą Ci osobę z podejrzeniami wirusa, a Ty NIE MASZ NIC, żeby się ochronić. A musisz być blisko, musisz badać, musisz leczyć. Jak zabraknie pielęgniarek i lekarzy to… No! Bierz się do roboty i zróbże coś!

Jak masz inne sposoby pomocy – daj znać! I ślij te informacje dalej ❤️

Wszystkie ręce na pokład!


Dołącz do grona moich Subskrybentów i uzyskaj dostęp do strefy ⭐️VIP⭐️ z dodatkowymi materiałami!


Co zyskujesz zapisując się do mojego newslettera, prócz dostępu do Cyfrowej Biblioteczki JZK?

Raz w tygodniu, w sobotę, wysyłam moim Czytelnikom wiadomość. W niej krótka informacja o tym, co się dzieje lub będzie działo na blogu oraz 3 przydatne rzeczy: do oglądnięcia, do poczytania i do posłuchania. Wysyłam tylko to, co uważam za godne ograniczonego czasu moich Subskrybentów  😉 Na przykład garść przydatnych informacji o pożądaniu responsywnym. Interesujące?


jak zrozumieć kobietę

Familiolog, pedagog rodziny i przede wszystkim dyplomowany nauczyciel metody Rotzera (Naturalnego Planowania Rodziny). Prywatnie pasjonatka relacji, obserwacji własnego organizmu i świata ludzi (w tym tych najmłodszych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image