×
wyzwanie obserwuj się

Wyzwanie obserwacyjne

Cykl miesiączkowy  Obserwacje   Płodność   Samoświadomość   Relacje   Seks


VIII edycja wyzwania rusza 9 stycznia 2024r.!

Znajdowanie jest zarezerwowane dla szukających.

Do tej pory udział w wyzwaniu wzięło już prawie 900 wspaniałych kobiet! Chcesz być jedną z nich? 🙂 Na VII, wrześniową edycję niestety się spóźniłaś, ale spokojnie, poniżej możesz się zapisać na kolejną!


To wyzwanie będzie wymagało od Ciebie zmiany spojrzenia na coś, co do tej pory kojarzyło Ci się ze średniowiecznymi czarami. Spróbuję przekonać Cię, że obserwacje cyklu menstruacyjnego, to czysta nauka w najaktualniejszym wydaniu i to w służbie kobiecości.

A dodatkowo – wchodzimy na poważnie z obserwacjami cyklu – praktyka moja Piękna!

Zrobię co w mojej mocy, by zmotywować Cię do rozpoczęcia i kontynuowania obserwacji Twojego cyklu i całego organizmu.

Dam Ci też do tego konkretne narzędzia 🙂 Dowiesz się jak zrobić kartę, jak rozpocząć obserwacje, jak interpretować, itd. Konkretne tematy znajdziesz w dalszej części tekstu.

Pokażę Ci jak niesamowita może być Twoja przyjaźń z… samą sobą! Jakie nas kobiety łączy siostrzeństwo i jak możemy z tego czerpać. Oraz oczywiście, że to nie takie trudne, jak myślisz – wręcz przeciwnie!


Jak będzie wyglądało wyzwanie?


Raz w tygodniu – we wtorek – dostaniesz ode mnie materiał napakowany wiedzą po same brzegi. Maile z materiałami i przypominajkami będziesz dostawała przez kolejne 12 tygodni – to dokładnie tyle ile trzeba, żebyś wyrobiła sobie nawyk obserwacji swojego organizmu.

Innymi słowy: dostaniesz wiedzę, wsparcie oraz motywację do rozpoczęcia – i co ważniejsze! – kontynuowania obserwacji swojego cyklu miesiączkowego.

Moje wiadomości, prócz wiedzy, przyniosą Ci praktyczne checklisty, ściągi, notatki i inne pomoce do pobrania. A przede wszystkim – konkretne zadania do wykonania, które pomogą Ci nauczyć się obserwować swój cykl.

Będą też prezenty, zniżki, bonusy i inne cuda ❤️

Wszystkie te materiały, wsparcie, społeczność, zniżki i bonusy będę umieszczać w naszej wiosce świadomych kobiet Kobiece Pogaduchy. Ale spokojnie – nie musisz od razu kupować abonamentu, aby uczestniczyć w Wyzwaniu. O tym przeczytasz poniżej.


Ile to kosztuje?

3 miesiące korzystania z Platformy Kobiecych Pogaduch to inwestycja na poziomie 117zł. Ale, ale! Z racji, że Wyzwanie to dla wielu osób dopiero wstępniak do przygody z NPR, to za udział w nim zapłacisz jedynie 39zł. W tej cenie masz dostęp do materiałów z Wyzwania na czas jego trwania, czyli 3 miesiące.

Możliwość wykupienia dostępu do pełnych materiałów będzie w każdym mailu, który dostaniesz. Sam zapis na wyzwanie nie obliguje Cię w żaden sposób do płatności. Przez cały okres możesz korzystać tylko z tej części, która jako darmowa będzie wysyłana w mailach.


Czego dowiesz się uczestnicząc w wyzwaniu?


Tydzień I:

Jak dobrze wystartować z obserwacjami? Od czego zacząć, żeby było prosto i skutecznie?
Jak oswoić lęk, wstyd i strach względem własnego ciała? Jak je pokochać?

W pierwszym tygodniu spróbuję Cię przekonać, jak ważne jest byś zwróciła wreszcie uwagę na samą siebie – swoje ciało, głowę, duszę. Opowiem Ci o tym, co jest najważniejsze w obserwacjach cyklu oraz od czego zacząć, żeby było prosto i skutecznie. Dowiesz się w jaki sposób możesz obserwować swój organizm nawet na bardzo podstawowym poziomie. Pokażę Ci też, jak oswoić lęk, wstyd i strach względem swojego ciała.


Tydzień II i III:

Jak działa cykl menstruacyjny? Wreszcie prosto i zrozumiale.
Jak powinien działać zdrowy cykl?
Co w działaniu cyklu powinno Cię zaniepokoić? Checklista do pobrania.
Jak dbać o higienę podczas całego cyklu?
W jaki sposób notować obserwacje?
Czemu używanie aplikacji do obserwacji cyklu nie jest bezpieczne? Które są najbezpieczniejsze?
Jak zrobić własną kartę obserwacji cyklu? Wersja podstawowa i rozszerzona, instrukcje do samodzielnego zrobienia plus gotowe karty do pobrania.

W drugim i trzecim tygodniu poznasz arcyważne działanie cyklu miesiączkowego. Podrzucę Ci też sporo informacji na temat higieny intymnej – od mycia się aż do materiału noszonych przez Ciebie ubrań. Będzie też słów kilka o irygacjach, nasiadówkach i higienie po stosunku. Opowiem też o sposobach notowania obserwacji – od tradycyjnych papierowych kart, po aplikacje – jakie są ich plusy i minusy oraz z czego warto skorzystać. Będą konkretne polecajki. No i rzecz jasna – dostaniesz instrukcję krok po kroku, jak zrobić własną kartę (a nawet zeszyt!) obserwacji, a także jak rozszerzyć ją o dodatkowe trackery. Dowiesz się też, jak robić cyklowe podsumowania i co możesz z nich wyciągnąć.


Tydzień IV:

O co chodzi w tych metodach obserwacji cyklu? Jakie są, którą i w jaki sposób wybrać?
Po kij Ci instruktor? Czy nie możesz nauczyć się tego z książki albo darmowych stron?
Co to są wskaźniki płodności? Jak je obserwować? Ściąga do druku do pobrania.

W czwartym tygodniu przeprowadzę Cię przez pierwsze kroki obserwacji. Dowiesz się z jakich metod możesz wybierać, czym się od siebie różnią no i po co w tym wszystkim potrzebny jest instruktor. Podam Ci też podstawowe instrukcje na temat obserwacji temperatury, śluzu i szyjki.


Tydzień V i VI:

Czego boją się inne kobiety? Jak pokonać te obawy?
Jak przestać się bać, że coś źle zaobserwujesz czy zinterpretujesz?
Zakłócenia – co wtedy, gdy zachorujesz, itd?
Diagnostyka zdrowia na podstawie karty obserwacji cyklu.
Jakie są najczęstsze objawy problemów z cyklem?
Jak powinna wyglądać prawidłowa miesiączka?
Jak poradzić sobie z bolesnymi miesiączkami? Czy tak musi być? Skąd ten ból?
Jak stworzyć (i po co) własną miesiączkową selfcare routine?
Przepis na okresową mieszankę ziół Basi.
Higiena menstruacyjna – podpaski, tampony, kubeczki – co nam służy a co nie.

Zmierzymy się z obawami dotyczącymi NPRu. Zaproszę Cię też do arcyciekawej dyskusji na naszej zamkniętej grupie w tym temacie. Zobaczysz na własne oczy, że nie tylko Ty masz przeróżne obawy, wszystkie je mamy. Ale przekonasz się też, że nie jesteś z nimi sama. Dowiesz się, gdzie możesz poprosić o pomoc oraz jak sobie radzić. Poznasz też postępowanie w razie zakłóceń. Z drugiej strony poznasz też ogromną moc diagnostyczną rzetelnie prowadzonej karty obserwacji. Dowiesz się, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i co wtedy zrobić. Opowiem Ci też, jak wygląda profesjonalna konsultacja u mnie i w jakich problemach z cyklem i obserwacjami mogę Ci realnie pomóc.

Opowiem Ci też o tym, jak ważna jest miesiączka i dbanie o siebie w tym czasie. Dowiedziesz się również, jak miesiączka powinna wyglądać, a jak absolutnie nie powinna i co z tym zrobić. Podrzucę Ci też przepis na okresowe ziółka i kilka pomysłów na miesiączkową selfcare routine. Opowiem Ci również o higienie menstruacyjnej, różnych opcjach, z których możesz skorzystać, ich plusach i minusach.


Tydzień VII i VIII:

O co chodzi z tą niepłodnością względną i bezwzględną?
Jak interpretować obserwacje? Ściąga do pobrania.
Od czego zależy skuteczność metody i jak ją zwiększyć?
Wszelkie psuje interpretacji i jak się przed nimi ustrzec.
Okres poporodowy – co wtedy? Jak ustrzec się przed poporodową frustracją, strachem i niepewnością?
Komputery cyklu – hit czy kit?
Moje najskuteczniejsze sposoby na znaczne ułatwienie sobie obserwacji cyklu.

W siódmym i ósmym tygodniu dostaniesz wiedzę o interpretacjach. Dowiesz się, czym różni się niepłodność bezwzględna od względnej i jak bardzo względna jest względna. Pokażę Ci też, co może popsuć czytelność Twojej karty. Dowiesz się też trochę o okresie poporodowym. Opowiem Ci również o wszelkich ułatwiaczach NPRowego życia – zwłaszcza o sławnych ostatnio komputerach cyklu. Będziesz wiedziała, kiedy i jakiemu urządzeniu możesz ufać, a jakiemu lepiej nie. Poznasz również moje 4 super sposoby na ułatwienie sobie obserwacji.


Tydzień IX i X:

Ile to praktycznie seksu na cykl? Ilość dni niepłodnych w krótkich i długich cyklach.
Co zrobić, żeby mieć więcej dni niepłodnych?
Czy dobry seks robi się sam? Czy to prawda, że seks w dni niepłodne jest gorszy?
Jak działa kobieca seksualność? Jak ją zrozumieć i rozwijać?
Jaki jest klucz do niesamowitego seksu?
Ćwiczenie pomagające pokochać i otworzyć się na samą siebie oraz odczuwanie przyjemności.

W dziewiątym i dziesiątym tygodniu pogadamy o seksie. O tym, ile tego seksu na cykl jest w praktyce i co możesz zrobić, żeby było więcej i żeby był lepszy. Opowiem Ci też o kluczach do satysfakcjonującego seksu. Spróbuję też odpowiedzieć Ci na pytanie, czy najważniejszym celem seksu i małżeństwa są dzieci.


Tydzień XI i XII:

Co zrobić, jeśli Ty chcesz korzystać z naturalnego rytmu płodności, a on nie?
Jak gadać ze swoim facetem o intymnych, kobiecych sprawach?
Czego kobieta potrzebuje od mężczyzny w kwestii NPR? Idealny kawałek do podzielenia się nim ze swoim mężczyzną!
Jak pomóc mu odnaleźć się na karuzeli kobiecych emocji i potrzeb?
Wsparcie podczas PMSu – co Ty i on możecie zrobić, żeby było lepiej?
Wsparcie podczas miesiączki – po co? Jak? Jak to ogarnąć w różnych sytuacjach życiowych?

W jedenastym i dwunastym tygodniu dalej będziemy gadać o relacjach. Dowiesz się, jak go przekonać do NPR, jakich narzędzi możesz użyć i jak ja mogę Ci w tym pomóc. Na grupie pogadamy też o tym, jak gadać o tych wszystkich intymnych kwestiach ze swoim facetem. Dowiesz się też, z jakiego wsparcia od swojego Mężczyzny możesz skorzystać i jak z nim gadać o swoich potrzebach.


To tylko niektóre z tematów, które poruszę w wyzwaniu.

Pozwól, że krok po kroku pokażę Ci kawałek innego świata – bardziej wolnego, swobodnego, uważnego i szczęśliwego. A potem to Ty zdecydujesz, czy wchodzisz w to czy też nie.

4.6/5 - (25 głosów)