Dziś mam dla Was znowu smaczek o seksach. Słuchałam wystąpienia dr Emily Nagoski, edukatorki seksualnej. Postanowiłam podzielić się z Wami jej protipami na udaną relację seksualną, która przetrwa lata. W kilku punktach wygląda to tak:

1.Pary mające udane życie łóżkowe przez lata nie kochają się zbyt często.

2. Nie potrzebują wyczynowego, dzikiego seksu.

3. Przytulają się po seksie.

4. Najczęściej ich pożądanie jest responsywne, tzn. jest odpowiedzią na zachętę z drugiej strony: na przytulanie, całowanie, czułe gesty. Rzadziej wybucha samo z siebie.

5. Są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Mają silną relację ze sobą i są tu i teraz, w tej intymnej relacji, dla drugiej osoby.

6. Seks jest dla nich priorytetem! Decydują, że jest on ważny dla ich relacji. Odkładają wszystko inne na półkę (wychowanie dzieci, pielęgnowanie relacji z rodziną czy rozwój w pracy) i w tej jednej chwili poświęcają całą swoją uwagę drugiej osobie w intymnym kontakcie.

Ale to nie wszystko. Kluczem jest ich relacja. Bo czasem para się kocha, jest im razem dobrze, ale coś z seksem idzie nie tak. Idą do terapeuty, seksuologa. Ten każe im stanąć od drugiej osoby na taką odległość, aby poczuli się komfortowo. I nagle jedna z osób oddala się na ładnych parę metrów.

Ta przestrzeń między nimi nie jest pusta. Jest wypełniona przez miesiące, a czasem lata uczuć z rodzaju: „Nie słuchasz mnie”, „Nie interesujesz się mną”, „Nie wiem, co ze mną nie tak, ale Twoja ciągła krytyka mi nie pomaga”, „Jak byś mnie kochała to chciałabyś uprawiać ze mną seks”, „Nie ma Cię tu i teraz kiedy się kochamy”.

To tak jakby między nimi leżały śpiące, kolczaste jeże 🦔 Jeden za drugim 🦔🦔 Jeż za jeżem 🙎‍♀️🦔🦔🦔🦔🦔🦔🙎‍♂️

To nie jest tak, że osoby, które mają udaną relację intymną nie doświadczają takich uczuć. Doświadczają. Ale traktują je z czułością i zrozumieniem. Dzięki temu uwalniają się od toksycznych uczuć i dystans między partnerami się zmniejsza.

Co ważne, mimo trudnych chwili, mimo wielu jeży, które się mnożą i mnożą, druga osoba nie odchodzi. Z czułością i zrozumieniem czeka. A partner z jeżami, próbuje znowu znaleźć drogę do tego, który czeka. Wychodzą sobie naprzeciw.


Jak stworzyć silną, udaną relację seksualną na lata?
Patrz w oczy swojego najlepszego przyjaciela i ciągle staraj się znaleźć swoją drogę powrotną ❤️


>>Całe wystąpienie tutaj<<

Dr Nagoski możecie kojarzyć z takich moich artykułów jak:


Kurs Naturalnego Planowania Rodziny online


jak zrozumieć kobietę